Прикордонники не пропускатимуть російських спостерігачів на вибори в Україні

Про це заявив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян в ефірі телеканалу "Прямий", передає Depo.ua.

"Щодо спостерігачів ми тісно співпрацюємо із Центральною виборчою комісією, за тими списками спостерігачів, які вони нам надають. Крім цього, є рішення Верховної Ради про непропуск спостергачів з Російської Федерації. Тому ми будемо діяти в межах чинного законодавства", — сказав Слободян.

Нагадаймо, 7 лютого Верховна Рада України заборонила допуск російських спостерігачів на вибори президента України, народних депутатів України та місцеві вибори.

На Росії ж повідомили, що відправлять своїх спостерігачів на вибори президента в Україну в складі місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, однак пізніше Росія з міркувань безпеки передумала відправляти в Україну своїх спостерігачів.

Комітет виборців України попереджає, що на президентських виборах у березні 2019 року можуть бути присутніми брехливі місії спостерігачів, які фінансуються Росією.

28 січня очільник Міністерства закордонних справ (МЗС) України Павло Клімкін повідомив, що його відомство не буде реєструвати офіційних спостерігачів від Росії на українських президентських виборах і сподівається такого ж рішення від Центральної виборчої комісії (ЦВК).

29 січня Україна відмовилася від спостерігачів із СНД.

Водночас на Росії репетують про "дискримінацію" російських спостерігачів.

Незважаючи на це, спецпредставник США по Україні Курт Волкер пояснив, що спостерігачів із Росії можна допустити до роботи на виборах українського президента, якщо вони увійдуть до складу місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.Джерело статті: “http://www.depo.ua/ukr/politics/prikordonniki-ne-propuskatimut-rosiyskih-sposterigachiv-na-vibori-v-ukrayini-20190211914106”