Балуха в колонії відвідала сестра

Балуху дали можливість поговорити із сестрою через скло телефоном

Сьогодні українського активіста Володимира Балуха, який відбуває покарання в колонії в Керчі, відвідала сестра Надія. Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомляє "Кримська правозахисна група".

"В українського активіста Володимира Балуха 8 листопада 2018 року в керченській колонії відбулося коротке побачення з рідною сестрою Надією, яка спеціально для цього приїхала з Волгоградської області РФ. Українцю дали можливість поговорити із сестрою через скло по телефонній трубці. За інформацією дружини Володимира Балуха Наталії, рідні передали українцю посилку", – ідеться у повідомленні.

Правозахисники зазначили, що, за російським законодавством, яке де-факто діє в анексованому Криму, Балух має право на короткострокові побачення тривалістю чотири години і тривалі побачення тривалістю три доби на території колонії.


https://www.facebook.com/crimeahrg/posts/2187493148202981

Фермера з Роздольненського району Криму Володимира Балуха затримали після обшуку в грудні 2016 року. Як стверджували у ФСБ, на горищі його будинку виявили набої і тротилові шашки.

У серпні 2017 року проти Балуха відкрили ще одну кримінальну справу – за заявою начальника Роздольненського ізолятора тимчасового утримання Валерія Ткаченка, який стверджував, що активіст його побив. За інформацією захисту українця, Ткаченко сам напав на Балуха, вдарив його й образив.

У липні 2018 року за сукупністю двох кримінальних справ Балуха засудили до п’яти років колонії загального режиму і штрафу в розмірі 10 тис. руб. (приблизно 4 тис. грн). У своєму останньому слові українець заявив про політичний мотив переслідування. 3 жовтня так званий Верховний суд в окупованому Криму скоротив термін тюремного ув’язнення Балуха на один місяць.

Адвокати і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який Балух вивісив у дворі свого будинку.

Балух 19 березня оголосив безстрокове голодування. Після місяця повної відмови від їжі, щоб уникнути насильницького годування, українець погодився щодня вживати мінімальний набір продуктів. За час голодування Балух втратив понад 30 кг. Громадський захисник політв’язня, архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент заявив, що на час етапування в колонію активіст вирішив припинити голодування.

18 жовтня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балуха етапували в колонію в Керчі. Перед етапуванням політв’язню вперше дозволили побачитися з дружиною.

Координатор громадської організації "КримЅОЅ" Таміла Ташева повідомляла, що в цій колонії до ув’язнених застосовують тортури .

Балух до голодування поки не повернувся.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-baluha-v-koloniji-vidvidala-sestra-489570.html”