Ольга Варченко: ДБР чекає експертиз розкрадань майна у ЗСУ 2004-2014


Перший заступник Директора ДБР Ольга Варченко проінформувала Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України про хід досудового розслідування за фактами розкрадання військового майна Збройних сил України та підриву обороноздатності за період з 2004 по 2014 роки. Про це Резонансу повідомили у ДБР.

За дорученням Генеральної прокуратури, ДБР проводить розслідування за фактом службової недбалості керівництва Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил України. Мова йде про період 2004-2014 років, коли внаслідок управлінських рішень щодо реформування Збройних сил України відбулось значне зниження обороноздатності держави.

«Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз проводиться ряд досліджень та експертиз, під час яких аналізується перелік військового майна, відчуження якого здійснювалось Міністерством оборони протягом 2004-2014 років. Експерти мають дати відповідь як продаж цього майна вплинув на рівень боєздатності Збройних сил України. Ми чекаємо результатів цих експертиз, що дасть нам можливість оцінити розміри збитків, завданих їх посадовими особами», — заявила перший заступник Директора ДБР Ольга Варченко.

Слідчі Державного бюро розслідувань розслідують кримінальне провадження за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки), частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки), частиною 1 статті 111 (державна зрада), частиною 2 статті 425 (недбале ставлення військової службової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки).

ВІЙСЬКОВА ПРОКУРАТУРА ЗА РІШЕННЯМ СУДУ ТАКИ РОЗПОЧАЛА РОЗСЛІДУВАТИ ОБОРУДКИ ГРИЦЕНКА (ДОКУМЕНТИ)

Як повідомляв Резонанс, 16 січня 2019 року на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва військовою прокуратурою Центрального регіону України розпочато два кримінальних провадження: № 42018110330000007 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального Кодексу України та №42018110330000008 за ч. 2. ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) ККУ.

Цього ж дня, у порядку передбаченому ч. 7 ст. 241 КПК України, кримінальні провадження скеровані до військової прокуратури Київського гарнізону для організації розслідування.

ГПУ ОГОЛОСИЛА ПІДОЗРУ ЩЕ ОДНОМУ ЕКС-МІНІСТРУ ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Як нагадує Резонанс, навесні 2014 року Головним управлінням нагляду за додержанням законів у воєнній сфері ГПУ до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості про вчинення колишнім керівним складом Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

Як заявив ЗМІ на той момен начальник Головного управління нагляду за додержанням законів у воєнній сфері ГПУ Петро Візнюк, "рішення, які приймалися колишніми міністрами оборони України, серед яких Павло Лебедєв, Дмитро Саламатін, Анатолій Гриценко та інші, а також начальниками Генерального штабу стали об’єктом прискіпливої уваги, оскільки призвели Збройні Сили України до стану неналежної бойової готовності". Він пообіцяв, що "дії кожного міністра оборони, кожного начальника Генштабу будуть досліджуватись на предмет того, які управлінські рішення вони виносили щодо реформування, скорочення, передислокації Збройних Сил. Окрім того, буде приділена увага закупівлі озброєння, військової техніки, а також тому, скільки бюджетних коштів витрачено і на що вони пішли. По всіх цих питаннях розслідується багато епізодів, адже ми залучили до цього серйозних експертів своєї справи, групу фахівців військової інспекції та державно-фінансової інспекції".


Джерело статті: “http://resonance.ua/olga-varchenko-dbr-chekaie-rezultativ/”