Бойовики знову не пустили спостерігачів ОБСЄ на окуповану територію Донбасу

Про це повідомляє українська сторона СЦКК, інформує Depo.ua з посиланням на прес-центр ООС.

У Центрі повідомили, що зранку 9 лютого патруль ОБСЄ перетнув КПВВ "Гнутове" для моніторингу районів на тимчасово окупованій території України. Однак вже о 12:45 міжнародні спостерігачі повернулися назад.

Вони повідомили, що озброєні найманці вкотре, без пояснення причин, відмовили в проїзді через блокпост в західному напрямку біля Заїченко для вивчення обстановки в районах біля Пікуз та Саханки.

Крім того, згідно зі щоденним звітом СММ ОБСЄ, зафіксовані інші обмеження свободи пересування, заборона доступу та перешкоджання у виконанні мандата Місії.

Зокрема, на блокпостах поблизу Верхньошироківського (на північний схід від Маріуполя) та біля Горлівки (на північний схід від Донецька) озброєні окупанти відмовили представникам ОБСЄ у проїзді, посилаючись на необхідність отримання попереднього дозволу від їхніх командирів.

Також повідомляється, що бойовики дозволили спостерігачам ОБСЄ проїхати через контрольно-перепускний пункт поблизу Старомихайлівки лише у їхньому супроводі.

Українська сторона СЦКК назвала ці провокаційні дії окупантів неприпустимими. "Свої підступні дії збройні формування Російської Федерації та їхні найманці на Донбасі намагаються приховати від міжнародних спостерігачів, забороняючи їм здійснювати моніторинг під приводом нібито відсутності "наказів від їхнього командування", чи взагалі, не пояснюючи причин відмови", — заявили українські представники СЦКК.

Нагадаймо, 9 лютого у штабі ООС повідомили, що проросійські бойовики не пустили спостерігачів СММ ОБСЄ до Новоазовська.Джерело статті: “http://www.depo.ua/ukr/war/boyoviki-znovu-ne-pustili-sposterigachiv-obsye-na-okupovanu-teritoriyu-donbasu-20190210913910”