Грузинів, які одержали громадянство України за участь в АТО, затримали за розбійний напад

У Київській області затримали трьох колишніх співробітників МВС Грузії, які брали участь у бойових діях на сході України.


Про затримання повідомив на своїй сторінці у "Фейсбуці" керівник Нацполіції Київської області Андрій Нєбитов.


"За зухвалий озброєний розбійний напад на будинок жителя Бориспільщини затримано банду іноземців! [частина з них громадяни України — див.нижче. Ред] Поліцейська операція "Перехоплення" та незручності для учасників дорожнього руху, цілодобові оперативно-розшукові заходи та невідкладні слідчі дії, погоня за озброєними зловмисниками та блискавичне затримання! Саме так "відпочивали" на Київщині в суботу та неділю кримінальна поліція, слідчі, КОРД та поліцейські Бориспільського ВП", — написав він.


Видання "Грузія онлайн" повідомляє, що затримані — 43-річний Міріан Гочадзе, 41-річний Тенгіз Занадзе та 33-річний Леван Хуцішвілі.


Усі вони — колишні співробітники правоохоронних органів Грузії. Міріан Гочадзе до 2013 року був начальником загону спеціального призначення МВС і залишив Грузію після зміни влади. Тенгіз Занадзе також працював в органах МВС із 2004 по 2013 рік, а Леван Хуцішвілі, який працював у МВС із 2006 року, був начальником одного з управлінь у прикордонній поліції.
Після переїзду з Грузії всі троє брали активну участь у бойових операціях на Сході України, а останні кілька років займалися приватним бізнесом.


За даними "Грузія онлайн", на минулих вихідних вони проникли в будинок підприємця і, погрожуючи власнику вогнепальною зброєю, зв’язали його, після чого забрали з дому гроші та викрали належний йому автомобіль. Напад зловмисники спланували після того, як бізнесмен заборгував їм велику суму грошей, яку відмовлявся виплачувати.


При цьому Занадзе і Хуцішвілі вже не є громадянами Грузії. Їхні імена є в списку іноземців, які отримали українське громадянство 27 червня. Згідно з текстом указу президента, розміщеного на сайті глави держави, обидва є "особами, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України".


Більше фото на ЦензорДжерело статті: “http://texty.org.ua/pg/news/textynewseditor/read/95938/Gruzyniv_jaki_oderzhaly_gromadanstvo_Ukrajiny_za_uchast?a_offset=”