Росія намагається захопити нові території в Україні – дипломат

У квітні 2014 року на сході України почався збройний конфлікт

Росія намагається захопити нові території в Україні. Про це на засіданні ОБСЄ у Відні заявив представник України в міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук, повідомляє 8 листопада у Twitter прес-служба представництва.

"Росія замість того, щоб залишити територію України, знову намагається захопити нові території в порушення Мінських угод: СММ ОБСЄ зафіксувала нові окопи російських бойовиків, розташовані до 1 км на захід від їхніх попередніх позицій поблизу населених пунктів Ставки і Горлівка", – зазначив Прокопчук.


Росія, замість того щоб залишити теріторію України, знову намагається захопити нові території в порушення Мінських урік: СММ ОБСЄ зафіксувала нові окопи російських бойовиків, розташовані до 1 км на захід від їх попередніх позицій поблизу н. п. Ставки і Горлівки

— UKR Mission to OSCE & UN in Vienna (@UKRinOSCE) 8 листопада 2018 р.

Він додав, що Україна розраховує, що "Центр попередження конфліктів підготує вчасні й ефективні заходи з реагування ОБСЄ на погіршення безпекової ситуації та зростання напруження в Чорноморсько-Азовському регіоні, спричинені агресивними діями Росії проти України".


#Прокопчук: розраховуємо, що Центр попередження конфліктів підготує вчасні й ефективні заходи з реагування ОБСЄ на погіршення безпекової ситуації та зростання напруження в Чорноморсько-Азовському регіоні, спричинені агресивними діями Росії проти України

— UKR Mission to OSCE & UN in Vienna (@UKRinOSCE) 8 листопада 2018 р.

"Російські збройні формування, збивши безпілотний літальний апарат дальнього радіусу дії СММ ОБСЄ на повністю контрольованій РФ території Донбасу, поблизу кордону з Росією, погіршили здатність місії здійснювати моніторинг, що й було їхньою очевидною метою", – заявив Прокопчук.


#Прокопчук: російські збройні формування, збивши БПЛА дальнього радіуса дії СММ ОБСЄ на повністю контрольованій території РФ Донбасу поблизу кордону з Росією, погіршили здатність Місії здійснювати моніторинг, що й було їх очевидною метою

— UKR Mission to OSCE & UN in Vienna (@UKRinOSCE) 8 листопада 2018 р.

Дипломат також підкреслив, що "Україна засуджує плани Росії провести незаконні і брехливі так звані вибори на окупованих територіях Донецької і Луганської областей, якими РФ намагається легалізувати останні призначення у своїй окупаційній адміністрації".


#Прокопчук: ми рішуче засуджуємо плани Росії провести незаконні і брехливі т. зв. «вибори» на окупованих теріторіях Донецької і Луганської областей України, якими РФ намагається легітимізувати останні призначення у своїй окупаційній адміністрації

— UKR Mission to OSCE & UN in Vienna (@UKRinOSCE) 8 листопада 2018 р.

У квітні 2014 року на сході України почався збройний конфлікт. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

У зоні конфлікту періодично оголошують перемир’я, останнє – 29 серпня. Українська сторона заявляє, що бойовики регулярно їх порушують.

Після вбивства в окупованому Донецьку ватажка "ДНР" Олександра Захарченка бойовики оголосили про намір провести "вибори" 11 листопада 2018 року. Українська сторона засудила цю ідею, заявивши, що "вибори" на окупованому Донбасі суперечать Мінським угодам.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-rosija-namagajetsja-zahopiti-novi-teritoriji-v-ukrajini-diplomat-490227.html”