У США викрили нову російську тактику втручання у вибори

У США викрили нову російську тактику втручання у вибори
Росіяни активно розповсюджують суперечливий контент та просувають крайні погляди


Російські агенти активно розповсюджують суперечливий контент та просувають крайні погляди на тлі проміжних виборів у США і старанно працюють над тим, щоб приховати свої сліди. Про це пише Reuters.


Дослідники, що вивчають розповсюдження дезінформації у Facebook, Twitter, Reddit та інших платформах, стверджують, що нова, ще вдосконаліша тактика дозволила більшості так званих кампаній з інформаційних операцій витримати чистки великими соціальними платформами та уникнути перевірок з боку уряду.


«Росіяни, безумовно, не сидять на місці», — сказав Грем Брукі, директор лабораторії цифрової судової експертизи центу Atlantic Council. «З часом вони адаптувалися до збільшення уваги (США, — ред.) на вплив операцій».Розвідувальні та правоохоронні органи США стверджують, що Росія використовувала дезінформацію та іншу тактику для підтримки кампанії 2016 року президента Дональда Трампа.


Раніше дослідники виявили близько 3 мільйонів твітів від профілів, підозрюваних спеціальним прокурором США Робертом Мюллером у приналежності до прокремлівської організації «Internet Research Agency» (IRA). Ця компанія керувала складною онлайн-кампанією втручання у вибори в США і часто використовувала Twitter.


Після того, як IRA витратила 12 мільйонів доларів на проект впливу на американські вибори через соціальні мережі в 2016 році, компанія запланувала 12,2 мільйонів доларів на минулий рік, а потім запропонувала витратити 10 мільйонів доларів лише у першій половині 2018 року, показали судові справи.


Twitter раніше повідомив, що ідентифікував 3 841 обліковий запис, пов’язаний з «фабрикою тролів» у Санкт-Петербурзі. Вона використовує брехливі облікові записи в соціальних мережах, щоб розпалювати конфлікти у суспільствах, одночасно підтримуючи протилежні точки зору щодо гострих питань, наприклад, абортів, вакцинування тощо.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/u-ssha-vikrili-novu-rosiysku-taktiku-vtruchannya-u-vibori-542570.html”