Група крові на рукаві: медики відшукали унікальних людей на планеті, в їх жилах тече "золото"

Золота кров або з нульовим резус-фактором, є надзвичайно рідкісною групою крові, яка була виявлена ​​всього у 43 осіб по всьому світу за останні 50 років.

Золота кров затребувана як для наукових досліджень, так і для переливання крові. Разом з тим, вона є неймовірно небезпечною для життя людей, в тілі яких вона тече, через свій дефіцит. Щоб зрозуміти золоту кров, потрібно для початку розібратися з іншими групами крові. Кров може виглядати однаково в кожній людині, але насправді вона відрізняється.

Читай Знай.uа у оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

342 відомих антигени відносяться до 35 систем груп крові, з яких Rh, або "резус", є найбільшою, з 61 антигеном. Нерідко людям не вистачає одного з цих антигенів. Наприклад, в крові приблизно 15% представників європеоїдної раси відсутня антиген D, найважливіший Rh-антиген, що робить їх володарями негативного резус-фактора.

Золота кров
Популярні новини зараз

Син депутата від БПП помочився на любов до України: "Я не зобов’язаний..."

Кароль без ліфчика показала реальний розмір грудей: "Які глибокі очі"

Супрун не зупинити — ні курити, ні вейпити: що вигадала для українців реформаторка

Центр Москви охоплено вогнем: все як у пророцтвах Ванги, володіння Путіна в чорному диму

Показати ще

Кров з нульовим резус-фактором називають "золотий" з двох причин. Найбільш важливою є те, що повна відсутність Rh-антигенів означає, що "золота кров" може бути прийнята будь-яким, у кого рідкісна група крові в системі резус-фактора. її потенціал для порятунку життя настільки величезний, що, хоча зразки, здані в банки крові, є анонімними, вчені часто намагаються відстежити донорів з нульовим резус-фактором, щоб попросити їх пожертвувати більше.

Кров з нульовим резус-фактором можна влити будь-кому, у кого кров з негативним резус-фактором, тому вчені говорять, що вона на вагу золота. Але що, якщо людині, яка народилася з такою незвичайною групою крові, знадобиться переливання? Це може стати величезною проблемою, оскільки їх організму підходить тільки кров з нульовим резус-фактором. Із золотою кров’ю небезпечно жити. якщо вони отримають кров від людини з позитивним резус-фактором, то це може викликати в їх організмі потенційно смертельну реакцію імунної системи.

Золота кров — це одночасно прокляття і благословення. З одного боку, у вас є можливість врятувати безліч життів, просто здавши кров, але з іншого, ви постійно турбуєтеся про те, щоб уникати ситуацій, коли вам може знадобитися переливання крові.

Нагадуємо, що в Україні заборонили популярний антисептик

Як повідомляв портал Знай.uа, маленькі одесити масово труяться у таборах

Також портал Знай.ua писав, з 2020 року життя українців кардинально змінитьсяДжерело статті: “https://znaj.ua/popcorn/246960-grupa-krovi-na-rukavi-mediki-vidshukali-unikalnih-lyudey-na-planeti-v-jih-zhilah-teche-zoloto”