Кіровоградщина – очима художниківВідкриття виставки художніх творів за підсумками проведення мистецького пленеру «Кіровоградщина – очима художників» у Вільшанському районі, приуроченої до Дня незалежності України та до 235-річчя переселення болгар у Вільшанський район області в відбулося в Кіровоградському обласному художньому музеї.
У пленері взяли участь член Національної спілки художників України, викладач Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Валерій Давидов, викладач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки Ірина Зантарія, художники Андрій Кадигроб, Віктор Осіпенко, студент Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури Василь Коваль, завідуючий відділом обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» Анатолій Кімнатний та інші.
Під час відкриття виставки в Кіровоградському обласному художньому музеї було передано Вільшанській райдержадміністрації від учасників мистецької-акції пленеру картини В.М. Давидова «Церква у Вільшанці» (2009р.), А.Д. Кімнатного «Вільшанська РДА» (2009р.) та І.М. Зантарії «Старий млин» (2009р.).
Проведеннявиїздних пленерів на Кіровоградщині стала десятирічна традиція, яка частково підтримується адміністраціями районів та мешканцями тих сіл, куди приїздять художники. Частина мистецьких доробків потрапляє в музеї та приватні колекції, а частина стає даром гостинним господарям. Хоча один із гостей музею з приводу дарів сказав: « давайте ми купимо, бо це унікальна і важка праця, яка повинна бути винагороджена, а художники люди не дуже багаті…»
Виставка приємно вразила граючими барвами пейзажів та гарними краєвидами, хоча серед робіт були і портрети. Митці учасники пленеру були відзначені грамотами та подяками, а особливо їх ініціатор викладач Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Валерій Давидов.