Шведську школярку номінували на Нобелівську премію миру

Шведську школярку Грету Танберг, яка є лідеркою загальносвітового руху підлітків «шкільний страйк за клімат», номінували двоє шведських та троє норвезьких політиків.


Про це повідомляє «Громадське».


«Ми висунули Грету, тому що кліматична загроза може бути однією з найважливіших причин війни й конфліктів. Масовий рух, який розпочала Грета, є дуже важливим внеском у мир», – сказав представник парламенту Норвегії Фредді Овстегод.


«Звичайно, дуже почесно і приємно бути номінованою на таку чудову премію. Це неймовірне і трохи дивне відчуття», – прокоментувала Грета.


Активістка надихнула сотні тисяч учнів у школах по всьому світу на проведення страйків з метою закликати лідерів країн до дій.


У грудні 2018 року дівчинка виступала з промовою на Всесвітній конференції ООН з питань зміни клімату в Катовіце, де вона закликала законодавців і державні органи почати діяти задля зменшення шкідливих викидів в атмосферу.


У 2019 році вона організувала ходу в Парижі, до якої приєдналося близько тисячі людей. Танберг йшла з табличкою «страйк школи заради клімату», з якою вона раніше ходила до стін шведського парламенту.


Згідно з доповіддю ООН, глобальні температури можуть зрости на 1,5° C, що, як кажуть вчені, призведе до тяжких наслідків для планети, вже до 2030 року, якщо викиди парникових газів продовжуватимуться за нинішніми темпами.


Додамо, Туреччина заробила $1 млн, борючись із забрудненням морів.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/03/14/shvedsku_shkolyarku_nominuvaly_na_nobelivsku_premiyu_myru_1528993”