Верховний Суд не задовольнив позов АМКУ стосовно штрафу нафтовим компаніям Коломойського

Верховний Суд не задовольнив позов АМКУ стосовно штрафу нафтовим компаніям Коломойського
Ігор Коломойський
Фото УНІАН

Колегія суддів Касаційного господарського суду в складі Верховного суду залишила без задоволення касаційний позов Антимонопольного комітету України (АМКУ) у справі про стягнення з ПАТ «Укртатнафта», ПАТ «НПК-Галичина» і ще чотирьох компаній штрафів на загальну суму в 1,3 млрд грн за узгоджені дії на аукціонах з продажу нафти і газоконденсату в березні-липні 2015 року. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зокрема з постановою суду від 8 травня, колегія дійшла висновку, що комітет в ході розслідування не вивчив чинники, що впливають на поведінку учасників торгів. Йдеться про ціну на нафту і нафтопродуктів на світовому ринку, коливанні ціни та коливання національної валюти.

На думку колегії суддів, АМКУ не досліджував питання виробничої необхідності «НПК-Галичина» в сировину на момент проведення торгів, а також обсяг закупівель і умов розрахунку, а також, не обґрунтував зв’язок між учасниками аукціонів.

«Касаційний позов АМКУ не підлягає задоволенню, а оскаржувані рішення та постанови попередніх судових інстанцій – без змін через відсутність доказів належних підстав для їх скасування», – зазначено в тексті постанови суду.

Нагадаймо, в кінці серпня минулого року, Господарський суд Києва задовольнив позови компанії «Укртатнафта» і «Нафтопереробного комплексу» Галичина» та скасував накладений на них Антимонопольним комітетом штраф у розмірі 1,3 млрд₴

АМКУ оштрафував «Укртатнафту» та 5 компаній афілійованих із групою «Приват» (ТОВ «Прикарпаттянафтотрейд», «Котлас», «Галнафта», «Гарант-УТН» і ПАТ НПК «Галичина») на загальну суму 1,37 млрд ​​грн за змову на аукціонах з продажу нафти в березні-липні 2015 року.

Зокрема, «Укртатнафта» була оштрафована на 1 млрд гривень, НПК «Галичина» – на 326,9 млн гривень.

Суд відхилив усі доводи АМКУ і повністю підтримав позицію «Привату», що на вищезазначених аукціонах не було ніякого порушення законодавства про економічну конкуренцію.

Також читайте
WOG, ОККО та SOCAR оскаржуватимуть рішення АМКУ про штраф на понад 77 млн грн
WOG, ОККО та SOCAR оскаржуватимуть рішення АМКУ про штраф на понад 77 млн грн 15 травня 2019, 13:45
Оприлюднені імена довірених осіб Коломойського й переписані на них активи
Оприлюднені імена довірених осіб Коломойського й переписані на них активи 15 травня 2019, 13:34
АМКУ оштрафував WOG, ОККО та SOCAR на понад 77 млн
АМКУ оштрафував WOG, ОККО та SOCAR на понад 77 млн 14 травня 2019, 13:32

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20197228-verhovnij-sud-ne-zadovolniv-pozov-amku-stosovno-shtrafu-naftovim-kompaniyam-kolomojskogo”