У Мінекономрозвитку назвали суму ймовірних збитків для України через заборону РФ на імпорт українських товарів

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі оцінили наслідки від дії «торгової» постанови РФ, якою в кінці квітня 2019 року російський уряд заборонив вивозити в Україну деякі нафтопродукти а також зобов’язав отримувати дозвіл на експорт дизпалива і скрапленого газу.


Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит 112.ua


З України заборонили ввозити також вироби з паперу та картону, в тому числі флізелінові шпалери, а також взуття та жіночий одяг.


Таким чином, відповідно до статистичних даних за 2018 рік, зазначені заборони та обмеження поширюються на 5,3% експорту українських товарів до РФ та 54% імпорту російських товарів в Україну.


«Заборона ввезення товарів з РФ поширилася на наступні товари: трубна продукція, картонно-паперова продукція, одяг, масла та інші продукти високотемпературної перегонки кам’яновугільних смол, стальний емальований посуд, бульдозери, жатки. Експорт цих товарів до РФ у 2018 році становив 193,3 млн доларів», – повідомили у міністерстві.


Також у Мінекономрозвитку зазначили, що постановою заборонено вивезення в Україну наступних товарів: масла та продукти перегонки кам’яновугільної смоли, нафта сира, кокс нафтовий, суміші бітумні, етилен, пропилен, бутилен, вазелін нафтовий, кокс нафтовий, вуглеводні циклічні. У 2018 році імпорт цих товарів в Україну з РФ становив 170,4 млн доларів.


«Введено дозвільну систему на ввезення в Україну наступних товарних позицій: вугілля кам’яне, кокс, бензин, дизельне паливо, пропани, бутани, скраплений газ. У 2018 році імпорт цих товарів в Україну з РФ становив 4 млрд 202 млн 9 тис. доларів», – зазначають у міністерстві.


В той же час у Мінекономрозвитку повідомили, що експорт українських товарів у січні – травні становив 20,9 млрд дол. і збільшився в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року на 1,4 млрд дол.


Нагадаймо, Україна вийшла із десятки найбільших торговельних партнерів Російської Федерації.Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/08/13/u_minekonomrozvytku_nazvaly_sumu_ymovirnyh_zbytkiv_dlya_ukrainy_cherez_1625647”