Росія відреагувала на удар Європи по "Північному потоку-2"

Поправки до Газової директиви, внесені Радою Європейського союзу, не змінять правові рамки будівництво газопроводу "Північний потік-2", за допомогою якого Росія планує постачати газ у Європу в обхід України.

"Реалізація проекту триває у повній відповідності з чинним законодавством", — повідомив Йенс Мюллер — офіційний представник компанії Nord Stream 2 AG, оператора будівництва "Північного потоку-2", передає ТАСС.

За його словами, будівництво російського газопроводу триває за повної підтримки фінансових інвесторів.

Новини
ЄС захотів провести переговори з Україною і Росією щодо газу: названа дата

"Угода про внесення поправок у Газову директиву не змінює правові рамки будівництва "Північного потоку-2", — підсумував Мюллер.

Росія відреагувала на удар Європи по "Північному потоку-2"

Газопровід "Північний потік-2" пройде Балтійським морем, з’єднавши постачальників у Росії зі споживачами у Європі. Його протяжність становитиме понад 1,2 тис. км, пропускна спроможність — 55 млрд куб. м газу на рік. Дві гілки газопроводу мають бути побудовані до кінця 2019 року.

"Північний потік-2" піде в обхід транзитних держав — України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн — через виняткові економічні зони й територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проект оцінюють у 9,5 мільярда євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов’язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 мільйонів євро кожен. "Газпром" надасть другу половину коштів — 4,75 мільярда євро.

Росія відреагувала на удар Європи по "Північному потоку-2"

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • 8 лютого Париж і Берлін підготували компромісний варіант поправок до Газової директиви ЄС, які дозволять їх затвердити, однак залишать Берліну широкі можливості для реалізації проекту "Північний потік-2".


  • 13 лютого Рада ЄС та Європарламент попередньо схвалили посилення Газової директиви Євросоюзу на підставі значно доопрацьованого і пом’якшеного проекту поправок, розробленого Німеччиною і Францією. Від них безпосередньо залежить доля російського газопроводу в обхід України.


  • 21 лютого Рада Європейського Союзу схвалила поправки до Газової директиви, які стосуються "Північного потоку-2". Йдеться про компромісний варіант поправок, що передбачає посилення вимог до нового проекту російського газового монополіста "Газпрому".


  • 19 березня Комітет Європарламенту з питань промисловості, досліджень та енергетики підтримав проект поправок до Газової директиви ЄС, яка може створити перешкоди для російського газопроводу в обхід України "Північний потік-2".


  • 4 квітня Європарламент остаточно схвалив поправки до Газової директиви.


Не набридаємо! Тільки найважливіше — підписуйся на наш Telegram-канал

Читайте всі "Новини Росії" на OBOZREVATEL.Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/rosiya-vidreaguvala-na-udar-evropi-po-gazoprovodu-putina.htm”