Росія застосувала зброю проти українського судна в Керченській протоці

Серед українських військових є поранений — Росія застосувала зброю проти українського судна в Керченській протоці
Серед українських військових є поранений
Про застосування зброї повідомив представник президента


Росія застосувала зброю проти групи кораблів Військово-морських сил України, що знаходяться в районі Керченської протоки. Про це повідомив представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін.


«На виході з Керченській протоці російни застосували зброю проти корабля ВМС України. На борту є поранений. Сили ВМС ЗСУ розгортають заходи допомоги. До того росіяни погрожували застосуванням зброї під час виходу кораблів ВМС з окупованого ними «територіального моря РФ» біля Криму», — написав він у Facebook.


Раніше стало відомо, що прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України, зокрема, один з російських кораблів здійснив таран українського рейдового буксиру «Яни Капу» під час переходу групи українських суден з Одеси до Маріуполя.


Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.


Російська сторона звинуватила українські кораблі в «перетині державного кордону РФ» та у небезпечних маневрах.


За даними експерта Андрія Клименка, в результаті тарану російським прикордонним сторожовим кораблем «Дон» українського рейдового буксиру «Яни Капу» перший отримав пробоїну розміром 1 на 1 метр.


Росія підняла в небо гелікоптери після морського інциденту з Україною.


МЗС України зазначає, що здійснить всі належні заходи дипломатичного та міжнародно-правового реагування на агресивні дії РФ.


З’явилося фото судна, яке перекрило прохід під Кримським мостом.


Командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко оцінив обстановку біля Керченської протоки як «складну й напружену», але запевнив, що на українських бронекатерах панує бойова готовність.


Росія пригрозила застосувати зброю проти групи українських кораблівВійськово-морських сил Збройних сил України, що знаходиться у районі Керченської протоки.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/rosiya-zastosuvala-zbroyu-proti-ukrajinskogo-sudna-v-kerchenskiy-protoci-547820.html”