В Угорщині відкрито проти українців 370 кримінальних справ за підробку заяв на громадянство

В Угорщині відкрили 370 кримінальних справ стосовно українців, які шахрайським шляхом отримали громадянство країни. На кінець січня 2019 року пред’явили звинувачення за 156 справами.

Про це повідомив генпрокурор Угорщини Петер Полт у відповіді на запит голови опозиційної партії «Демократична коаліція» (DK) Агнеша Вадаі, передає «Мукачево.net».

«Процедура була розпочата, коли виявлялося, що заявник отримав громадянство без знання угорської мови, а також коли іспит на знання мови здавала підставна особа», — пояснив Полт.

На даний момент ведеться 60 розслідувань. Судових рішень вже винесено за 108 справами. У Генпрокуратурі Угорщини однак не повідомили, чи будуть українці позбавлені громадянства.

Напередодні Агнеш Вадаі звернувся у Генпрокуратуру з вимогою почати розслідування проти українців, які оформили фальшиву прописку і отримали громадянство обманом.

У «Демократичній коаліції» раніше заявляли, що на сході Угорщини зареєстровано багато українців, які будуть фальсифікувати результати парламентських виборів у країні, які відбулися 8 квітня 2018 року.

Лідер партії DK Ференц Дюрчань до цього показав будинок біля угорського кордону, у якому «прописано» понад 200 українців. Угорська опозиція також вимагала перевірити всіх українців в країні, які отримують пенсію від Угорщини.

  • Консульства Угорщини припинили видавати свої паспорти у Закарпатті та в Києві. При цьому угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається, і процедура може відбуватися за межами України.
  • Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна законно видавала другі паспорти громадянам України. Він зазначив, що угорці із Закарпаття, згідно з угорським законодавством, мають право на подвійне громадянство.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/25574-pidroblyali-zayavi-na-gromadyanstvo-ugorshchina-vidkrila-370-sprav-proti-ukrajinciv”