Палаючі покришки: у Києві з’ясували причину постійного смороду

Під Києвом місцеві жителі з’ясували причину постійного смороду і кіптяви, від якого люди потерпали протягом року – як виявилося, причиною цього є нелегальний мінізавод з добування рідкого палива, для чого у великих обсягах спалювалися шини.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це у "Фейсбуці" написала користувач Інна Олейніченко, додавши фотодокази.Loading...

Як розповіла жінка, завод, який є причиною смороду, розташований на території Гнідинської сільради Бориспільського району.

Люди, які задихаються вже рік, врешті решт вирішили знайти джерело забруднення повітря. Вони поїхали на місце, звідки йде запах, і виявили там величезну кількість автомобільних шин, які палять, пізніше вибираючи метал на реалізацію. Також під час спалювання шин видобувається так звана легка нафта.

Палаючі покришки: у Києві з’ясували причину постійного смороду

“Там стоять величезні печі, навколо купи перероблених горілих шин, так само величезна кількість сажі. Вона під ногами, ноги просто в ній потопають. Ще більші баки з уже здобутим паливом. Сморід, кіптява і сажа. А неподалік від цієї території пасуться корівки, молочна приватна ферма, теплиці з огірками та ін. До речі, біля самих печей жахливо смердить газом. Газ, баки з паливом – це все запросто може рвонути. Навіть страшно уявити якої сили може бути вибух”, – розповіла автор публікації.

Палаючі покришки: у Києві з’ясували причину постійного смороду

Вона додала, що на території нелегального виробництва працює хлопець, якому щойно виповнилося 18 років.

“На нього неможливо було дивитися. Він весь чорний від кіптяви і сажі. Одні очі. Ми намагалися його надоумити, що ж він робить, навіщо прийшов туди працювати, найімовірніше, нелегально, він же не жилець, максимум років 5. За які гроші він на все це підписався. Сказав “досить”. Пізніше, коли поліція його допитувала, він назвався. Макутін Ян Володимирович”, – пише жінка.

Палаючі покришки: у Києві з’ясували причину постійного смороду

За її словами, жителі навколишніх сіл (Петропавлівське, Гнідин, Вишеньки) написали колективні звернення до Бориспільської ради.

“Того вечора ми домоглися зупинення роботи печей. Навряд чи це надовго. Ділянка перебуває у приватній власності і за документами призначена для сільськогосподарських потреб. А за фактом – це жах”, – резюмувала автор публікації.

Палаючі покришки: у Києві з’ясували причину постійного смороду

Нагадаймо, днями у Києві катастрофічна ситуація з якістю повітря: запах гару, задушливість, у місцевих жителів дере в горлі, неможливо спати. “Чисте повітря на карті – це показання від 0 до 50 пунктів. Все, що вище – дуже погано. А 150-170 на Лівому березі – це взагалі катастрофа”, – прокоментував ситуацію один із засновників видання “Хмарочос” Тарас Кайдан.

Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/09/12/palayuchi-pokryshky-u-kyyevi-z-yasuvaly-prychynu-postijnogo-smorodu/”